Pärnu Blues

Andres Roots esitles laulutekstikogumikku

Neljapäeval, 6. mail esitles Andres Roots rahvusvahelise kirjandusfestivali Prima Vista raames toimuva ansambli Bullfrog Brown kontserdiga ingliskeelset laulutekstikogumikku „Build Me A Statue”.  Raamatukese koostas ning eessõna kirjutas Briti bluusimees Steve Lury, väljaandmist toetavad Pärnu Bluusiklubi ja Viru Folk Eestist ning Kaavi Blues ja Blues-Finland.com Soomest. 25 lauluteksti sisaldava kogumiku kujundas ja illustreeris Siret Roots, kes sai Bullfrog Browni mulluse albumi „Moon and Central” eest Kanada veebiväljaandelt Blues Underground Network aasta parima plaadikaane auhinna.
 
25 tekstist 23 on Bullfrog Browni poolt salvestatud ning eri plaatidel avaldatud, ülejäänud kaks ilmuvad 6. mail singlina, millel Bullfrog Brownist kaastegev ainult kitarrist Andres Roots – „Redecoration Day” vokaali on Alabamas salvestanud sealne punkbluusi-laulik Eric „Red Mouth” Gebhardt, „Brothers Grim’i” laulis Rootsis linti Johan „Bottleneck John” Eliasson. Trummid mängis sisse Svjata Vatra löökpillimängija Kalle Kindel, kes on varem Rootsiga koos musitseerinud nii Bullfrog Brownis kui kollektiivides Fin Del Mundo ja Green Bullfrog, „Redecoration Day’le” lisas trompeti Uku Püttsepp. Singli produtseerisid Asko-Romé Altsoo ja Andres Roots.
 
Loos „Brothers Grim” kuuldav Rootsi bluusi- ja spirituaali-laulja Bottleneck John esines Eestis viimati 2005. aasta sügisel; sel suvel saab tema soolokava kuulda Pärnu Bluusipäevadel, Viru Folgil ja Tallinna klubis Texas Honky Tonk Cantina. „Redecoration Day’d” esitav Eric Gebhardt saabub peatselt oma esimesele Euroopa-visiidile ning tänu Tallinna USA saatkonnale annab Andres Rootsiga duokontserte ka Eestis:
 
19.5 Võru Kannel
20.5 Tartu Illegaard
21.5 Pärnu Endla Jazziklubi
22.5 Haapsalu SEE Teater
25.5 Tartu Tampere Maja
27.5 Rakvere Lääne-Virumaa Keskraamatukogu ja sohvabaar Turuplatz
28.5 Tallinna Kuku Klubi
29.5 Valga Rockiklubi
 
Viiel kontserdil (22.-28.5) lööb kaasa noor Soome suupillivirtuoos, mulluse World Harmonica Festivali pronksmedaliomanik Jantso Jokelin. Illegaardis istub seevastu trummide taha Kalle Kindel. Tuuri käigus on muusikutel plaanis salvestada ka EP jagu uut materjali.

“Redecoration Day”

Kommenteeri